Jdi na obsah Jdi na menu
 

TJ Lokomotiva Plzeň - JBC Brno

10.kolo Lokomotiva Plzeň JBC Brno 81:76

JBC vs Plzeň

Brněnští junioři se v rámci 10. kola basketbalové extraligy podívali na západ republiky, konkrétně do Klatov. Domácí Plzeň totiž musela tento zápas přesunout do Klatov kvůli problémům s halou Lokomotivy , kde se v Plzni obvykle hrává. Prostředí v Klatovech však průběh zápasu silně ovlivnilo. Brňěnští hráči byli zmoženi dlouhou a náročnou několikahodinovou jízdou v drsném zimním počasí, které jízdu zrovna neulehčovalo. Do klatovské sportovní haly dorazili bez energie a přijetí je také nepovzbudilo. Po dlouhém snažení vydobili alespoň malou šatničku,kde se mohli převléknout. Jejich
špatnou předzápasovou přípravu dovršilo naprosto nekoncentrované, odbyté, krátké rozcvičení. V zápase pak udělali mnoho chyb. Po jeho ukončení se však nesnažili vymlouvat a svádět chyby na nepříznivé podmínky. Jenom byli svou hrou upřímně zklamáni a nepříjemně překvapeni.

Zápas se vyvíjel od začátku lépe pro domácí. Hostům se v útoku nedařilo, v obraně předváděli šílené minely a dopřávali domácím hráčům na své obranné půli den otevřených dvěří. Po první čtvrtině však bylo skóre pouze 18:16 pro domácí a hosté se i přes špatný výkon drželi. Během prvního poločasu se stále čekalo na minimální vzkříšení brněnského týmu. Žádné světlejší chvilky však nepřicházely. Proto první půli charakterizoval po promarněných šancích vztek a zoufalství..Brněnští hráči se nedokázali od ničeho odrazit. Plzeň vedla v poločase již o 11 bodů- 43:32.

Ani velký poločasový rozruch na střídačce hostů nepřinesl výrazné změny. Nikdo z náhradníků se na hřišti nebyl schopen prosadit,ani v obraně, ani v útoku. Ani tradičním střeleckým oporám se až na výjímky nedařilo. Na začátku druhé půle nastal pro ně navíc velmi zkličující okamžik, když si jejich hráč Šiška připsal 5. osobní chybu a byl nucen vystřídat. Zápas však stále ještě nebyl rozhodnut. Domácím se v útoku přestalo dařit stoprocentně, avšak k střeleckému výkonu se rozehrál Luňák. Hosté z Brna neskládal všaki zbraně a zuby nehty se snažili s nepříznivým vývojem duelu něco udělat. I přes střeleckou impotenci a defenzivní výpadky se přiblížili domácím na jediný bod. Zápas byl velkou mírou také ovlivněn zvláštním výkonem rozhodčích. Ti byli během zápasu nuceni vyvést jednoho z domácích fanoušků a udělili technickou chybu domácímu trenérovi. Tím zápas výrazně zpomalili.
V posledních momentech vykřesal naději pro Brno Václavek. Nakonec však své trestné hody
neproměnil a se špatným výsledkem se už nedalo nic udělat. Plzeň si tímto zápasem v tabulce velmi pomohla a dokázala, co nikdo nečekal. Brňané naopak odjížděli do Prahy s velmi špatným svědomím a s hlavami plnými této šílené prohry. Těžko říci, kde nakonec hledat příčiny tohoto neúspěchu. Zda v předzápasových okolnostech, nesoustředěnosti a podcenění soupeře nebo v jiných problémech. Jedno však bylo jasné: brněnští bojovníci si musí získat 2 body alespoň na Spartě.

Body Hosté:

Jméno Šestky Trojky Fauly Body
Hrabovský Marián 6/5   5 19
Václavek Martin 10/5   4 19
Šíška Ondřej 5/2   4 18
Šaňák Richard     4 4
Šimeček Ondřej     2 2
Domanský Jiří     2 2


Body Hosté
http://www.cbf.cz/souteze/zapas_54946_soutez_348.html
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář