Jdi na obsah Jdi na menu
 

Sršni Sokol Písek - JBC Brno

 

15.kolo Sršni Sokol Písek JBC Brno 81:89

Komentář Písek:
V sobotním utkání nastoupil již v dresu píseckých kapitán Radek Duda. Brno se na jihu Čech prezentovalo velice dobrým týmovým výkonem dirigovaným rozehrávačem Šiškou a tak se od prvních minut hrál velmi pohledný mládežnický basketbal.

V první čtvrtině kralovali na obou stranách především útoky, o čemž svědčí skóre 23:25. Pak převzali otěže zápasu díky zlepšené obraně jihomoravané a získali do poločasu vedení o 12 bodů. Sršni nic nevzdali - oproti prvnímu poločasu výrazně zlepšili obranou fázi. Bohužel v útoku se jim přestalo dařit i když si dokázali vytvářet poměrně slušné pozice. Navíc je sráželo katastrofální provádění trestných hodů. Přes enormní nasazení až do konce utkání se tak domácím smazat manko nepodařilo.

Přes porážku, která Sršňům komplikuje boj o co nejlepší pozici v play-off, je třeba říci, že se hrál výborný zápas, k jehož kvalitě přispěly oba týmy.

Hodnocení trenéra Janovského:"V pátek se nám podařilo využít únavy prostějovských a od počátku drželi otěže zápasu. Mohli jsme tak ušetřit síly a dát slušnou minutáž kadetům Šlechtovi, Svobodovi a Šteierovi.

V sobotu jsme měli velké problémy s podkošovými hráči - chyběl Žižka, Štefanský a Veselý nastoupil ne zcela zdráv... Přesto jsme odehráli slušné utkání. Chtěl bych přes prohru hráčům poděkovat za nasazení, které na hřišti předvedli. Tentokrát byl soupeř o něco lepší a je třeba mu pogratulovat."
 

                                                         zdroj: http://www.srsni.com/

Komentář Brno:
Sršni do sobotního utkání nastoupili v plné sestavě, s uzdraveným kapitánem Dudou, zatímco Brnu chyběl Šaňák, Hlaváček a kapitám týmu Šimeček. I tak ale bylo Brno mírným favoritem utkání. Brnu se od začátku dařilo tvořit si mírný náskok, a postupem času ho navyšovat a tak v poločase vedli o 12. bodů Ve 3. čtvrtine však sršni díky zlepšené obraně hráli s Brnem vyrovnanou čtvrtinu a tak před posledním hracím obdobím bylo vše otevřené. Na sobotní zápas přišlo i pomerně velké množství fanoušků domácích, kteří místo povzbuzování svého týmu, volili poněkud zvláštní variantu a to nadávání na hráče týmu hostí. Když Brno vedlo ve 4. čtvrtině už o 18 bodů, zdálo se být vše rozhodnuté. Domácí se však nechali vyhecovat publikem a tvrdým pressem s místy až nesportovnímy zákroky začali stahovat náskok. Brno se však nenechalo vyvést z míry a i přes velký nápor domácích, kteří se snažili několika uspěšnýmy trojkovými pokusy v posledních minutách utkání zdramatizovat, dovedlo zápas s přehledem do vítězného konce. Domácí po vítězném pokřiku poděkovali fandům bouřlivým potleskem, ti ovšem nemohli prohru vystát, vyřvali si po zápase hlasivky a s brekem odcházeli domů.

Body domácí:

Jméno Šestky Trojky Fauly Body
Šiška Ondřej 12/10 2 4 30
Hrabovský Marián 12/7 2 3 27
Jeřábek Marek 3/1 2 4 13
Slanina Prokop 6/5   5 11
Václavek Martin 2/1   2 5
Harašta Jan 6/0   5 2
Hladyuk Jurij 2/1   1 1

 

Body hosté:
http://www.cbf.cz/souteze/zapas_54976_soutez_348.html

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář