Jdi na obsah Jdi na menu
 

JBC Brno - USK Praha

8.kolo JBC Brno USK Praha 67:74

Komentář:
Jedním z hlavních trháků 8. kola juniorské extraligy byl určitě velmi sledovaný a vyhrocený duel mezi Brnem a „budoucími hvězdy“ z Prahy. Už jen skutečnost, že proti sobě nastoupí bývalí spoluhráči brněnských basketbalistů – Jan Křivánek, který do Prahy přestoupil v průběhu minulé sezóny a Tomáš Kyzlink, který tak učinil již rok před ním – dodávala utkání velmi zajímavý nádech. Diváci věděli , že se je na co těšit, o čemž svědčily i nezvykle zaplněné ochozy brněnské Morendy.

Oba dva celky si od začátku uvědomovaly důležitost utkání a bylo to na hráčích od prvních minut znát. U domácích hráčů byla vidět velká bojovnost a odhodlanost, která zdobila zápas od úvodních okamžiků. Hráči pražského výběru však dokazovali své individuální i týmové přednosti a bylo jasné, že zápas bude velkým dramatem. V první čtvrtině se hrál opravdu spíše opatrnější basketbal a ani ostřílené hvězdy zatím nehrály svůj basketbal. Brňané se ovšem drželi a skóre bylo 19:14 pro hosty.

Ve druhé čtvrtině se oba motory začaly otáčet naplno a hra se přelévala z jednoho koše na druhý. Ze strany obou týmů to nebyl žádný střelecký koncert, ale spíše kvalitní a soustředěný výkon v obraně a zakončování rychlých protiútoků. Domácí hnaní svými fanoušky a lavičkou ale ukázali zač je toho loket a i přes řadu útočných ztrát dotáhli bodovou ztrátu na pouhé 3 body a na světelné tabuli svítilo poločasové skóre 33:30. Během přestávky se oba týmy na pár minut ztratily do svých šaten, aby vyslechly taktické pokyny obou trenérů pro druhý poločas. Vše bylo otevřené.

Začátek druhé půle vyšel ovšem na jedničku domácím a přes urputný výkon v obraně se dostali USK na dostřel a v polovině třetí čtvrtiny strhli vedení na svoji stranu. Skóre bylo v tuto chvíli 55:51 a díváci byli nadšení. Hráčům bohužel docházely síly a minut do konce zbývalo hodně. Náhradníci své šance buď nedostaly nebo je pod tlakem nevyužily a tak bylo vše v rukou hráčů základní sestavy, kteří měli problémy s fauly. Zápas poté narušily i zbytečné hádky s rozhodčími a technická chyba pro trenéra domácích Živkoviče za přílišné protesty. Přechody do zónové obrany se domácím příliš nevyplácely, protože je svými trojkami úspěšně ničil hostující Feštr. Brňané ani v těchto chvílích neztráceli nervy a za doprovodu komentářů pana Pospíšila a fanoušků, kteří nebrali nic jiného než výhru, stále šlapali do plných.

Nadějně to vypadalo do posledních minut zápasu, kdy stále domácí doufali v zázrak a drželi se na dostřel tomuto úspěchu. Měli na ně. Nepřesnosti v útoku z úvodu zápasu, neproměněné šestky a jednoduché střely tak domácí museli velmi mrzet, když svítil minutu před koncem stav 65:72. Bojovníci z jihomoravské metropole však nezkládali zbraně a zkoušeli z posledních sil zvrátit nepříznivý výsledek, což se však nepovedlo. Za svůj výkon se však domácí vůbec nemuseli stydět a po právu si vyslechli bouřlivý potlesk skoro plných tribun v hale.

Body domácí:

Jméno Šestky Trojky Fauly Body
Šiška Ondřej 8/5   2 23
Hrabovský Marián 6/5   5 15
Václavek Martin     4 14
Slanina Prokop 4/2   4 10
Šaňák Richard 2/0   0 2
Jeřábek Marek     0 2
Šula Daniel     5 1

Body hosté: bude doplněno
Fotky: bude doplněno

 

Náhledy fotografií ze složky JBC Brno - USK Praha

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář