Jdi na obsah Jdi na menu
 

JBC Brno - Sokol pražský

9.kolo JBC Brno Sokol Pražský 98:78

Komentář:
V neděli se v městě pod Špilberkem konal další velmi zajímavý duel mezi Sokoly z Prahy a domácím JBC. Pražané namlsaní jednoduchou výhrou v Prostějově rozhodně před zápasem nemysleli na nic jiného než na výhru. Domácí hráči zas chtěli odčinit sobotní těsnou prohru s USK a to ne jinak než vítězstvím. Ochozy brněnské Morendy nebyly v nedělních dopoledních hodinách tak zaplněné, jako v sobotní podvečer, což asi domácím dodalo větší klid a pohodu.

Začátek zápasu se velmi vydařil hostům z Prahy, kteří rychlou bodovou šňůrou poměrně zaskočili domácí a k prvnímu time-outu musel sáhnout kouč Živkovič. Do rychlých problémů s fauly se bohužel dostala opora domácích Hrabovský a došlo k rychlému střídání. K výbornému výkonu se však rozehrál domácí playmaker Šiška a k němu se střelecky brzy přidal i Václavek. Do hry se také po dlouhé době způsobené nemocí dostal kapitán Šimeček, který svou přesnou střelbou překvapil i sám sebe a Brňané začali úspěšně dotahovat. Po prvním poločasu bylo tak skóre vyrovnané 49:43.

Do druhého poločasu naskočili domácí bez bázně a hany a ukázali Sokolům, kdo že je dnes doma a kdo dnes také vyhraje. Minuty běžely a brněnští chlapci se rozehrávali ke skvělému týmovému výkonu. K němu tentokrát přispěli a bodově se prosadili i všichni hráči z lavičky, především Müller ukázal v obraně své rychlé ruce a několika zisky se prosadil i v útoku. Střelecká impotence Pražanů hrála domácím basketbalistům do karet a stále navyšovali svůj dosavadní náskok. I když se nedařilo, tak si ale lídr hostí Pecháček neodpustil smeč přes domácího Müllera, která byla jedním z mnoha pěkných momentů v zápase. Do karet hrála JBC i technická pro trenéra hostí a velké problémy hráčů s fauly. Poslední čtvrtina se tedy dohrávala v poměrně poklidném tempu, ve znaku pokračujícího střeleckého vystoupení rozehrávače Šišky, který se svými 33 body velkou měrou podílel na tomto
vítězství. Favorit tentokrát zklamal a Pražané odjížděli nakonec z Moravy z 20ti bodovým výpraskem.
Konečné skóre doprovázené vítěznými pokřiky a závěrečným děkováním domácích fanoušků bylo tedy 98:78. JBC se tak po dalších dvou kolech dostalo na 7. místo tabulky extraligy juniorů a uvidíme co přinesou další kola a zápasy. Prohra s USK bude hráče určitě mrzet ještě dlouho, ale myslím, že dnešním výkonem si chuť ze soboty rozhodně spravili.

Body domácí:

Jméno Šestky Trojky Fauly Body
Šiška Ondřej 13/10 3 4 33
Václavek Martin 9/5 1 3 18
Šimeček Ondřej     1 10
Slanina Prokop     2 10
Muller Martin     3 8
Šaňák Richard 3/2   2 7
Hrabovský Marián     4 6
Hladyuk Jurij     1 4
Jeřábek Marek     1 2

 

Body Hosté: Bude doplněno

 

Náhledy fotografií ze složky JBC Brno - S. pražský

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář