Jdi na obsah Jdi na menu
 

BK BCM Prostějov

1.kolo
JBC Brno BK BCM Prostějov
103:81

„Dvojičkové“ dvoukolo ukončilo první polovinu a zároveň načalo tu druhou fázi letošní základní části basketbalové extraligy juniorů. V zápasech 1. a 12. kola se utkaly týmy, které jsou si (co se kilometrů týče) v soutěži nejbližší. Tyto zároveň první dvě utkání nového kalendářního roku proti sobě svedly mimojiné i brněnské juniory a prostějovské orly.

Sobotní zápas se odehrál na tradiční palubovce brňanů, v hale na Moravské Slavii. Domácí měli před dvěmi střetnutími s Prostějovem jasný cíl – dvě přesvědčivá vítězství, kterými by nejenom napravili měsíc staré zaváhání z Plzně, ale hlavně by se úspěšně odrazili k lepším výsledkům ve druhé polovině sezóny. Atmosféra před sobotním zápasem byla jednoznačná. Poměrně slušná návštěva v hale na Morendě pomáhala jednoznačnému průběhu tohoto duelu. Domácí tým od začátku nepřipustil žádné velké drama. Do zápasu vstoupilo Brno jasně a první čtvrtinu vyhrálo 12 bodovým rozdílem – 26:14. Během zápasu poté domácí borci skóre úspěšně navyšovali a svoji dobrou obranou dovolovali soupeři v útoku pouze minimum. Brněnský kouč Živkovič si tak mohl dovolit hned v první půli výrazně měnit sestavu bez ztráty vedení. I když bylo druhé dějství z pohledu domácích méně úspěšné než první část, na průběhu zápasu se nic neměnilo. V poločase bylo skóre 51:34. Druhá polovina
utkání probíhala v poklidném dohrávání a udržování dostatečného brněnského náskoku. Do hry se postupně dostali všichni hráči a týmovým výkonem dokráčelo Brno k prvnímu vítězství v novém roce. Střelecky se v sobotním duelu dařilo tradičně domácímu leadrovi Šiškovi, kterého bodově doplnil především Slanina s Hrabovským. Velmi kvalitními výkony se na hřišti prezentovali i všichni ostatní hráči z lavičky, kteří se také prosazovali hlavně v útoku. Výsledkem bylo konečné dosti vysoké skóre 103:81. Brněnští basketbalisté se tedy mohli touto výhrou uklidnit a jít se v klidu vyspat před nedělním prostějovským pokračováním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář