Jdi na obsah Jdi na menu
 

BA Sparta - JBC Brno

JBC vs Sparta

Již v brzkých ranních nedělních hodinách se v Praze na Spartě připravovalo utkání 11.kola extraligy U18. Hosté z Morendy, poučení ze sobotního nedostatečného rozvičení a podcenění papírově slabšího soupeře, se začali na zápas připravovat velmi brzy a velmi důkladně. Bylo vidět, že se vynasnaží napravit si reputaci. Domácí hráči naopak s klidem vyhlíželi začátek zápasu.

V úvodu utkání se projevila jakási přemotivovanost hráčů z Brna. Do zápasu nevstoupili vůbec šťastně. V útoku se sice dařilo, ale neuvěřitelné zmatky v obraně dovolovaly domácím skórovat z jednoduchých pozic a dávat velmi lehké body z protiútoků. Hosté se sice také prezentovali velmi úspěšnou střelbou a útočnou fází, ale obrana jim podkopávala nohy. O tomto průběhu svědčil i samotný výsledek prvního dějství. Domácí po něm vedlii 32:20, což se často nevídá.

Vysoké skóre opravdu svědčilo o obranných výkonech obou týmů. Nejeden basketbalový divák či fanoušek by čekal po této bodové smršti v prvních deseti minutách alespoň minimální uklidnění situace. To však nepřišlo. Naopak domácí pokračovali ve fantastickém střeleckém výkonu a hosté tápali v osobní obraně. V soubojích 1 na 1 vítězili na obou stranách útočníci a do poločasu neomylní. Pražané se mohli o přestávce těšit z více než 20 bodového vedení. V první první půli totiž nastříleli 60 bodů.

Hosté byli na kolenou . Musel by se stát zázrak, aby se svou psychikou a výkonem něco udělali a zvrátili nepříznivý výsledek! Nevídané se však stávalo po poločase skutečností. Rychlé přechody v obraně ze zóny do osobní obrany a zpět rozházely naprostoi domácí střelce, kteří jako by najednou nevěděli, co si s míčem počít. Toho hosté využívali a sparťanskou nemohoucnost v útoku trestali jedním rychlým protiútokem za druhým. Za třetí čtvrtinu dali domácí pouhých 8 bodů a hráči brněnského JBC se jim přiblížili na hratelných 10 bodů. Hosty jakoby polili živou vodou. Výkon byl teď nesmírně bojovný a Brňané cítili vítězství. Spolehlivou útočnou hrou a pečlivou prací v obraně stahovali bod po bodu. Domácím se nedařilo najít účinný recept na překonání brněnského defenzivního systému. Jejich marné útočné snažení ve druhé půli hrálo brňěnský hostům do karet.

Uvědomovali si svou příležitost a bezchybně dohrávali poslední minuty utkání. Konečně skóre – 88:84. Druhý poločas se brněnskému celku opravdu vydařil a bodovou šňůrou a nasazením hráči´dokázali, že ještě nejsou na odpis. Minimálně alespoň napravili sobotní zatmění s Plzní. Nutno ale podotknout, že tento víkend nebyl pro Brno vůbec úspěšný. Těžkou soudit, jak by nedělní zápas´dopadl, kdyby se hráči neodhodlali ke změnám v obraně, které jim nakonec zápas vyhrály. Teď mají hráči dost času na to, aby trénovali, dali se přes Vánoce psychicky i herně do pohody a v roce 2011 pokračovali na vítězné vlně. Třeba se jim to podaří už v prvním zápase nového roku s Prostějovem.